יום שישי, 15 בדצמבר 2017, 12:27:56

 

 

דברים שרואים משם לא רואים מכאן
ד"ר חנה אורנויד”ר חנה אורנוי הינה מחברת הספר: “דברים שרואים משם לא רואים מכאן- מסע הרילוקיישן- נסיעה לשליחות בתרבות זרה”, הוצאת רימונים, 2009 .
הספר מבוסס גם על ניסיונה האישי של המחברת בזמן שהותה בשליחות בחו”ל.

על המחברת:
בעלת תואר ד"ר בהתנהגות ארגונית מן האוניברסיטה העברית. ראש ההתמחות בניהול ומרצה בכירה בבית הספר למינהל עסקים במכללה האקדמית לנדר ומרכזת הוראה בתכנית ה- MBA באוניברסיטה הפתוחה. יועצת בכירה לארגונים- מתמחה בנושאי ניהול בין לאומי ורילוקיישן וכן בעלת ניסיון עשיר בייעוץ בהחדרת שינויים ארגוניים, הדרכות וסדנאות לפיתוח מנהלים ויעוץ אישי למנהלים.


לאתר הספר

לפני מעבר רילוקיישן הכל נראה זוהר ומרתק, ארץ חדשה, קסומה, שפה נוספת שהילדים ירכשו, והיתרונות הם רבים. אך לצד זה קיים גם חשש גדול שרק בהגיעכם אל המקום תוכלו לחוות ולהתמודד גם עםקשיים ולבטים שלא עלו בדעתכם קודם

ד”ר חנה אורנוי מציגה עבורכם נושאים נבחרים מפרי עיטה וכן תעזור לכם בבפורום  בשאלות רילוקיישן, עם הלבטיםהקיימים טרם נסיעתכם או תוך כדי שליחות פה בהולנד ובכלל .

קריאה מהנה וגלישה נעימה!

לרשימת המאמרים המלאה בנושא רילוקיישן לחץ כאן

והפעם: עשה לך חונך

"בעוד יאן ההולנדי המקומי הזמין את יאיר ומשפחתו כמחווה של נימוס בלבד, עבור יאיר והמשפחה היה האירוע הזה האירוע החברתי היחיד שהיה להם...
כמה טוב יכול היה להיות, חשב יאיר לעצמו, לו החברה ההולנדית שבה אני עובד הייתה ממנה "שגריר" שיהיה זמין בערבים ובסופי שבוע ויכול לענות על שאלות וללוות אותי ואת משפחתי ביציאה חברתית. הייתה אפילו יכולה להיות רוטציה בין העובדים כך שהאחריות והנטל לא יפלו על אדם אחד בחברה. כך גם הייתה לי הזדמנות לפגוש רבים מעמיתי המקומים ודרכם ליצור קשר לאחרים.
כל מי שעושה רילוקיישן נזקק לסיוע בנושאים רבים הקשורים בעבודה בתרבות זרה: למידה על המדינה המארחת, על התפקיד החדש, על תרבות הארגון של המדינה המארחת, על מהלך השליחות, על תקופת טרום העזיבה, הסתגלות בחזרה למדינת האם ועוד.
מציאת "חונך" מסייעת להתמודד עם קשיי ההתאקלמות השונים ועוזרת להשתלבות במדינת היעד...

להמשך המאמר לחץ כאן
לכתבה שהתפסרמה ב"כלכליסט", 07-12-210, בנושא:
"לעבוד כאן, להיות שם"
לפרילנסרים יש יתרון מעורר קנאה: מחשב נייד וחיבור לאינטרנט סלולרי יספיקו כדי להתפרנס מכל מקום בעולם. כתבת "כלכליסט" התנסתה, ומציגה את כל הטיפים שיאפשרו לכם להגשים את חלום ההגירה הזמנית.